Luteranie

Komunikujemy się przez Internet

Jeżeli prześledzimy sposoby komunikowania się ludzi ze sobą, to widzimy, że sposoby te zmieniły się niezmiernie. Na początku były to tylko przekazy ustne lub pisemne, więc aby przenieść wiadomość z punktu A do B, ktoś musiał się z jednego punktu do drugiego dostać. Później, zaczęto wysyłać listy dzięki powstaniu Urzędów Pocztowych. Gdy wynaleziono telefon, wszyscy myśleli że to już szczyt techniki i nic nowego nie da się już wymyślić. Ale ostatnio, mamy do czynienia z telefonami komórkowymi, które pozwalają na rozmowy praktycznie z każdego miejsca na ziemi.

Ale nowe technologie stale ułatwiają nam życie. I właśnie dlatego najwięcej sposobów komunikowania się znajdziemy w sieci internetowej. To właśnie Internet pozwala nam na przesyłanie informacji w formie pisanej, w postaci dźwięku czy też obrazu. Pierwszym przykładem są tu wiadomości mailowe. Jeżeli dwie osoby, które chcą się ze sobą skontaktować i mają założone skrzynki mailowe, to mogą między sobą wymieniać wiadomości, wysyłać sobie filmy czy też zdjęcia. Co ważne, na przesłanie wiadomości praktycznie nie trzeba nic czekać. Wystarczy kliknąć i już na drugiej poczcie pojawia się wiadomość. Innym niezmiernie popularnym sposobem rozmawiania w sieci, są komunikatory tekstowe czy głosowe.

W przypadku tych pierwszych, dwóch lub większa ilość uczestników rozmowy przesyła sobie wiadomości tekstowe które w czasie rzeczywistym są wyświetlane na ekranach komputerów czy urządzeń przenośnych. W przypadku komunikatorów głosowych, rozmówcy mogą się porozumiewać tak jak w rozmowach telefonicznych. Co ważne, oprócz dźwięku, przekazywany jest też obraz, więc rozmówcy mogą się też widzieć.

Jak więc widać, sieć internetowa niezmiernie ułatwia komunikację między ludźmi. Prawie wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym, a co równie ważne, zazwyczaj nie musimy za takie usługi nic płacić, przynajmniej w wersjach podstawowych. I właśnie dlatego są one tak popularne i zyskują sobie coraz większe grono zwolenników. A znając życie, w sieci pojawi się wkrótce coś nowego, co jeszcze bardziej zbliży do siebie ludzi.