Jeśli odwiedzisz Kraków po raz pierwszy, możesz poczuć się troszeczkę zagubiony. To naprawdę piękne, ale równocześnie wielkie miasto, które początkowo może przytłaczać. Warto zakupić dokładną mapę oraz dobry przewodnik. Tak przygotowani możemy wziąć się za zwiedzanie pięknego, polskiego miasta Kraków.

Miasto to słynie z dużej ilości kopców, piękne widoki możemy podziwiać z Kopca Kościuszki, Kopca Krakusa czy Kopca Wandy. Jeśli jesteśmy osobami religijnymi, niewątpliwie zachwycą nas liczne krakowskie kościoły. Koniecznie musimy odwiedzić przynajmniej znajdujący się w sercu rynku Kościół Mariacki, a także Kościół Świętego Piotra i Pawła, Kościół Bożego Ciała, Świętego Wojciecha czy Świętej Anny.

Warto przejść się ulicą floriańską i dotrzeć do bramy floriańskiej. Istnieje w Krakowie pewna dzielnica żydowska, zwana Kazimierzem. Znajdują się tam urocze, liczne kawiarenki i restauracje. Możemy także wybrać się na Plac Bohaterów Getta i poznać historię tego miejsca.

Jeśli planujemy pozostać tutaj na dłużej, z pewnością zadowolą nas bardzo liczne noclegi. Kraków słynie z wielu miejsc, w których można odpocząć. Baza noclegowa składa się z hoteli, hosteli, moteli czy schronisk młodzieżowych. Noclegi Kraków nie są drogie, każdy znajdzie coś na własną kieszeń.