Ozon wykorzystywany jest między innymi w kosmetyce. Służy do wytwarzania oliwy ozonowanej, czyli specjalnego kosmetyku, który w pełni wykorzystuje wszystkie właściwości ozonu w połączeniu z oliwą z oliwek. Oliwa została wypełniona ozonem (proces ten nazywa się barbotowaniem), ponieważ on wykazuje możliwość łączenia się z podwójnymi wiązaniami tłuszczów nienasyconych. Dzięki temu mogły powstać specjalne kosmetyki, który mają dobry wpływ m.in. na skórę. Oliwa ozonowana powstała przez zastosowanie generatorów ozonu, które służą do ozonowania oliwy.

Główne cechy, które osiąga oliwa ozonowana, to bakteriobójczość, wiruso- i grzybobójczość, możliwość wspomagania gojenia się ran i udział w poprawianiu mikrokrążenia. Dzięki niej krew i limfa krążą szybciej, a tlen jest dostarczany do tkanek szybciej. Ponadto czerwone krwinki otrzymują możliwość poprawienia metabolizmu tlenu. Jest bezpiecznym i naturalnym produktem, dzięki czemu można go stosować w następujących przypadkach: przy zwalczaniu cellulitu, do odmładzania skóry i usuwania zmarszczek poprzez blokowanie wolnych rodników, przy swędzeniu po ugryzieniu owada, poparzeniach pokrzywy, podrażnieniach skóry po goleniu albo depilacji, napięciu mięśni powodującym ból. Jej działanie jest bardzo rozbudowane, ponieważ na korzystny wpływ także na oparzenia skórne np. spod wpływu słońca, na zakwasy pojawiające się po intensywnych ćwiczeniach fizycznych, na odleżyny i pęcherze oraz na skórę trądzikową, podrażnioną albo zmagającą się z łuszczycą. Ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze. Może dokładnie oczyszczać skórę, a także ją ujędrnić. Warto zastosować oliwę ozonowaną po wykonaniu zabiegów chirurgicznych czy zabiegów laserem. Pozwoli ona na szybką i sprawną regenerację skóry. Jeśli skóra jest podrażniona (np. przez środki chemiczne), to oliwa sprawdzi się do łagodzenia podrażnień.

Oliwa ozonowana sprzyja także pozbywaniu się grzybicy stóp i infekcji grzybiczych całego ciała. Pomoże w szybszym zanikaniu siniaków. Warto ją stosować także w przypadku pojawienia się ospy wietrznej, ponieważ pomoże w gojeniu się zmian skórnych.

Ważne jest, aby oliwa była odpowiednio ozonowana. W innym przypadku pojawią się aldehydy szkodliwe dla skóry. W związku z tym trzeba korzystać z takich urządzeń ozonujących, które są sprawdzone i dają gwarancję właściwego działania.
W czasach, kiedy bakterie są coraz częściej odporne na antybiotyki, dobrym sposobem na różne problemy związane ze skórą, oparzeniami, podrażnieniami itd. jest zastosowanie oliwy ozonowanej od sprawdzonego producenta. Jest ona naturalnym środkiem na zwalczanie tego typu problemów, bo zawiera właściwości wysoce bakteriobójcze. Rezultaty jej użytkowania są bardzo pozytywne, natomiast nie pojawiają się żadne efekty uboczne.