Postęp z niespotykaną siłą wkracza w każdą dziedzinę naszego życia. Z reguły dzięki niemu możemy lepiej i efektywniej pracować, szybciej odpoczywać, łatwiej zdobywać nową wiedzę. I chociaż każdy będzie miał swoje zdanie, gdy zapytamy co jest największym osiągnięciem technologicznym, to większość z nas uzna, że na pewno na jednym z czołowych miejsc znajduje się Internet. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, gdy pierwsze sieci internetowe pojawiały się na świecie, chyba nikt nie zdawał sobie sprawę z tego, jak Internet zmieni nasz świat. Po dzisiaj, sieć internetowa „oplata” prawie cały świat, a korzysta z niej niezliczona ilość osób.

Co sprawiło, że Internet jest taki popularny? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każdy zresztą będzie w tym temacie mówił coś innego. Jedni powiedzą, że Internet to idealne miejsce na szukanie najnowszych wiadomości. Takie osoby właśnie od zaglądnięcia do sieci rozpoczynają każdy dzień, aby sprawdzić co ciekawego wydarzyło się w kraju i na świecie. Inni, uwielbiają go za to, że dostarcza im rozrywki. Gry, filmy, muzyka …. Można by tak jeszcze długo wymieniać, gdyż rozrywki w Internecie jest bardzo dużo. Jeszcze inni powiedzą, że Internet jest doskonałym źródłem oszczędności. Bo przecież bez wychodzenia z domu możemy robić w sieci zakupy, wykonywać przelewy bankowe, czy też rezerwować sobie wczasy. Niewątpliwie w dzisiejszych czasach, w których jesteśmy zabiegani i ciągle brakuje nam czasu, jest to niezwykle ważne. I tak możemy jeszcze wymieniać, gdyż każdy ma inne priorytety zasiadając przed Internetem.

Czy zatem wobec tych wszystkich zalet sieci internetowej, ktoś jeszcze dziwi się, że Internet podbija świat i jest tak popularny? Oczywiście że nie. Mało jest osób, które uważają że Internet niekorzystnie wpływa na rozwój całego świata czy na rozwój ludzi. Należy się wręcz spodziewać, że w przyszłości sieć internetowa jeszcze bardziej będzie pomagała nam w codziennym życiu i jeszcze więcej osób będzie mogło z niego korzystać, oczywiście z korzyścią dla siebie.