Ileż to ludzi na świecie popada w depresję i różnego rodzaju choroby w związku ze swoim wyglądem. Niektórzy rodzą się już z różnego rodzaju zniekształceniami swojego ciała, inni „nabywają” je w czasie różnych wypadków. A jeszcze inni wyglądają zupełnie normalnie, ale pomimo wszystko są one niezadowolone ze swojego wyglądu. Takowe stany depresyjne spowodowane wyglądem odbiegającym od normy, mogą doprowadzić do wielu chorób, zwłaszcza chorób psychicznych. Dlatego też osoby, które mają jakieś wady, a nie chcą się z nimi pogodzić, mogą udać się na operację plastyczną, która to operacja poprawi ich wygląd i sprawi, że poczują się oni lepiej.

Jak czują się osoby, które mają jakieś zniekształcenia w swoim wyglądzie, wiedzą tylko oni sami. Jeżeli uważają że są odmienni od innych, często zamykają się we własnym świecie, stają się samotnikami, często nawet nie wychodzą z domu, gdyż wstydzą się swojego wygląd. A gdy już zdecydują się gdzieś wyjść, to są często wytykani palcami, co jeszcze bardziej wpędza je w depresje. W związku z tym ich stan się pogarsza, co sprawia, że mogą nawet mieć myśli samobójcze. Często też w ten sposób kończy się ich życie, gdyż nie potrafią się oni pogodzić ze swoim wyglądem.

Najczęściej jedyną nadzieją dla takich osób jest operacja plastyczna. W jej czasie lekarze mogą poprawić wygląd pacjenta, który będzie po niej wyglądał zupełnie normalnie. W czasie zabiegu lekarze mogą np. zmienić wygląd nosa, poprawić lub wręcz „dokleić” pacjentowi ucho, usunąć znajdujące się na nogach żylaki, czy też usunąć zbędną skórę. Dobrej klasy lekarz, potrafi z ciałem człowieka zrobić dokładnie wszystko, oczywiście pod warunkiem, że nie ma jakichś przeciwwskazań. Po takiej operacji, pacjent czuje się jak nowo narodzony. Nie wstydzi się już wychodzić między ludzi, nie zamyka się we własnych czterech ścianach. Jest radosny i po prostu „chce mu się żyć”. Dlatego też, jeżeli czujemy się z jakiegoś powodu zakompleksieni, nie bójmy się iść do lekarza na konsultacje, który być może zaleci nam zabieg, który zupełnie odmieni nasze życie. Oczywiście na dobre.