Praca w agencji interaktywnej to mnóstwo wyzwań i ogromna odpowiedzialność, ale też wiele zadowolenia. Co prawda każdego dnia trzeba borykać się z koniecznością podnoszenia swoich kwalifikacji, ale to i tak nie burzy w żaden sposób radości, jaka może płynąć z tej pracy. Agencja interaktywna, jak sama nazwa wskazuje, bardzo dużo działań przeprowadza zdalnie. Z wieloma klientami kontaktuje się właśnie w taki sposób. Większość zadań można wtedy wykonać właściwie przez Internet i przez telefon.

Zwykły dzień w agencji interaktywnej

Dzień w firmie reklamowej rozpoczyna się zazwyczaj od sprawdzania e-maili. Z rana jest ich naprawdę sporo, a trzeba na wszystkie odpowiedzieć. Czytanie wiadomości i odpisywanie na nie może trwać czasami nawet dwie godziny. Najwięcej wiadomości dostaje zawsze osoba koordynująca pracą, bo to ona rozdziela zadania i kontaktuje się z klientami.

Pracownicy oddelegowani do swoich obowiązków zaczynają się ze sobą wzajemnie konsultować i praca zaczyna wrzeć. Bardzo często w agencji reklamowej pracuje się dłużej niż 8 godzin, bo po prostu pracy jest tyle, że trzeba zostawać po godzinach. Reklama w Internecie wymaga czasami wręcz całodobowego monitorowania, a to wiąże się też z koniecznością poświęcenia wystarczającej ilości czasu. Większość firm reklamowych działa od 8 do 16, ale zdarzają się też takie, które pracują dłużej.

W ciągu dnia agencja interaktywna testuje wiele rozwiązań. Czyta się briefy, przygotowuje plany działania dla konkretnych realizacji i konsultuje z klientami różnego rodzaju działania. Agencja reklamowa jest praktycznie cały czas na najwyższych obrotach. Wszystko musi być wykonywane na asap, bo w dzisiejszych czasach liczy się każda sekunda. Pracownicy firmy reklamowej nie mogą sobie pozwolić na żadną zwłokę albo na gorszy dzień. Zawsze muszą być w formie, a ich wiedza musi być zawsze maksymalnie aktualna.

Ludzie pracujący w agencji często skarżą się na ogromną presję, jaka nad nimi ciąży. W pewnym sensie mają racje, ale to właśnie ta presja cudownie napędza do działania i pozwala tworzyć doskonałe rzeczy.

Media Click

ul. Aleksandra Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław
Tel. 71 757 58 15
Tel. kom. 601 774 553
Więcej na stronie agencji MediaClick.pl