Żelazo jest popularny sprzęt do domu, a jednak niewiele osób wie, jak prawidłowo powinno być czyszczone. Należy jednak pamiętać, że zanim weźmiemy się do czyszczenia żelazka, należy poczekać, aż całkowicie ostygnie. Podczas czyszczenia rozgrzanym żelazkiem nie tylko można się poparzyć, ale również nie przyniesie to żadnych rezultatów. Poniżej znajdziesz kilka bardzo przydatnych wskazówek, w jaki sposób oczyścić żelazo.

Jeżeli substancja, która przywiera do płytki żelaza jest woskowa, należy ustawić żelazko na najwyższą temperaturę i prasować gazetę dopóki osad znika. Jeżeli substancja jest tłusta, przetrzyj zimne i suche żelazko płyta amoniaku. Następnie spłukać wodą. Osad powinien zniknąć. Dobrym czystsze jest ocet. Włóż trochę na czystą ściereczką i przetrzeć płytę energicznie żelaza. Jeśli to nie zadziała, wymieszać ocet z sody oczyszczonej. Potem znowu, przetrzyj płytkę żelaza.

Jeśli chcesz usunąć nagromadzone w otworach na parze brudu, można to zrobić za pomocą pałeczek kosmetycznych delikatnie usuwając je przed zanieczyszczeniem. Nie używaj noża lub coś ostrego, ponieważ można porysować płytę żelazka. Żeby wyczyścić zbiornik wody wlać ocet i wodę zmieszano w stosunku 1: 1. Włącz żelaza. Niech na parze przez około pięć minut. Usunięcia pozostałej mieszaniny. Poczekaj, aż żelaza wyschnięcia. Następnie powtórzyć proces przy użyciu tylko wody, aż całkowicie pozbyć się resztek octu. Ani razu nie prasować ubrania bez pozbycia się ocet. Można je zniszczyć.