W każdej łazience czy to w Polsce czy w innym miejscu na świecie musi znajdować się rzecz, która jest tam po prostu niezbędna. Zarówno jeśli chodzi o wyposażenie toalety jak i po prostu o zwykłą higienę. Mowa tu o suszarce do rąk. Jest ona niezbędna aby utrzymać ręcę w zględnej higienie po skorzystaniu z toalety. Bo mycie rąk po wizycie w łazience to przecież oczywistość. Na toalecie znajduje się bardzo dużo zarazków i bakterii, które po przeniknięciu do krwioobiegu mogą nam kompletnie zrujnować zdrowie. Dlatego trzeba myć ręce a potem dokładnie je wysuszyć. Samo opłukanie rąk wodą i mydłem nie wystarcza. Trzeba o tym pamiętać.

Obecnie bardzo dużo firm zajmuje się produkcją niezbędnych urządzeń do toalet. Rynek producentów suszarek do rąk jest bardzo duży. Firmy prześcigają w wyglądach i sposobach użytkowania takowych. Najbardziej popularne są obecnie te na fotokomórkę, uruchamiane gdy ręce znajdą się pod urządzeniem. Czasy wielkich, siermiężnych urządzeń przeszły do historii. Teraz często są tak wbudowane w sufit, że nawet ich nie widać. A ciepłe powietrze dmucha ze specjalnych kanalików w suficie. Często nawet podświetlanych i automatycznych. Jak widać więc technika poszła bardzo mocno do przodu. Same urządzenia mają skomplikowaną budowę, szczególnie te o nazwie Breeze od firmy HiG. To ta firma właśnie prześciga się w nowych wyglądach suszarek.

Nie zdziwmy się więc, że czasami suszarki do rąk mogą nas zaskoczyć uruchomieniem nawet gdy jej nie widzimy. Obecny trend jest taki, że urządzenia łazienkowe się chowa tak aby nie było ich na widoku w toalecie. Nie jest wykluczone, iż za kilka lat w użyciu będą tylko już suszarki jednorazowe, które będą same znikały po użyciu. Wszystko to po to, aby dbać o higienę rąk jeszcze bardziej. Bo dbanie o higienę i paniczne unikanie zarazków i brudu to jeden z symboli XXI wieku. Oczywiście higiena jest bardzo ważna i nikt tego nie neguje, ale jednak unikanie zarazków i paniczny strach przed ubrudzeniem się jest przesadny. Najbardziej to widać po dzieciach. Matki szaleją ze strachu gdy dziecko wyjdzie na dwór i zacznie bawić się w piaskownicy, albo podniesie coś z ziemi. Gdy to zauważą od razu biegną z chusteczkami albo nakazują iść do łazienki umyć ręce. Potem okazuje się, że dziecko jest alergikiem. Nie można więc unikać kontaktu z naturą. Unikanie zarazków jak ognia nie pomoże, a wręcz może prowadzić do przykrych konsekwencji w przyszłości. Dlatego używajmy suszarek do rąk z głową. Żeby nie zrobić krzywdy dziecku na przyszłość. Bo alergie to zło wcielone. Samych suszarki do rąk używane co chwila też mogą naszą skórę zrobić suchą jak papier ścierny. Wiemy przecież, że taka skóra fajna nie jest. Bo raczej nikt nie ma przyjemności dotykać suchej jak papier skóry, która jest bardzo szorstka. Uważajmy więc na to jak często używamy suszarki do rąk. Może czasami po prostu wystarczy ręcznik? Ciepłe a nawet gorące powietrze nie jest dobre dla rąk. Szczególnie używane codziennie, kilka razy. Dlatego warto pomyśleć, czy warto inwestować w to urządzenie w domu.

Suszarki do rąk HiG dostępne są w sklepie internetowym u dystrybutora Higieniczny.pl.