Lato jest porą roku, gdy nie musimy tracić cennych minut na zakładanie na siebie wielu ubrań. Zakładamy cieniutką sukieneczkę, a na stopy sandały i do dzieła. Buty letnie to rewelacyjnie wygodne i przeważnie interesujące modele obuwia. Nosić można sandały różnych modeli, lecz miłośnicy najróżniejszych klapek także mają w czym przebierać. Ostatnimi czasy na topie właśnie są japonki. To lekkie i niezwykle charakterystyczne obuwie.

Na stopie utrzymują się dzięki paseczkowi który przechodzi między czwartym i dużym paluchem oraz kolejnemu paskowi w okolicach podbicia. I to starczy, gdyż japonki są bardzo lekkie i idealnie będą się utrzymywać się na nodze. Ostatnimi czasy wykonywane są są bardziej ciężkie sandały ubierane tak jak japonki na duży palec. Jeżeli ktoś lubi cięższe buty, powinien zakupić drewniaki. Drewniaki stały się dość popularne kilkanaście lat temu. Wtedy panowały na ulicach miast i miasteczek, a z tego powodu że były niezwykle do podobne do siebie, to sprawa tak wyglądała, jakby większość pań kupowała obuwie w tym samym sklepie. Z upływem czasu takie buty straciły popularność ale nie zniknęły całkowicie.

Dzisiaj nie są to już takie same buty. Mają teraz one przeróżną kolorystykę a i wzory stały się bardzo różne. Dawną białą lakierowaną skórę zastąpiły różne tkaniny, niekiedy z wycięciami w okolicy palców lub zrobione z paseczków. Drewniaki zyskały klasę. Z kolei stylu nie mają absolutnie buty typu crocs. Crocs to buty z tworzyw sztucznych zaprojektowane jako bardzo solidne i podobno bardzo wygodne buty dla wszystkich. Nie można się zaprzeczyć, że buty takie to niezwykle praktyczne obuwie, prosto się je czyści, są przewiewne i lekkie.