Producent profesjonalnej odzieży systemowej marki Reima z Finlandii ma w swoim asortymencie całą masę produktów, które pozwolą zadbać o komfort dziecka podczas zabawy na świeżym powietrzu, niezależnie od temperatury i panujących warunków atmosferycznych. Co takiego szczególnego jest w profesjonalnej odzieży warstwowej dla dzieci marki Reima?

Reima – marka odzieży dziecięcej z doświadczeniem

Firma Reima istnieje od ponad 70 lat. Powstała w 1944 roku w Finlandii, gdzie jej odzież dla dzieci jest wysoce ceniona, ponieważ zapewnia komfort termiczny dzieciom w surowym, finlandzkim klimacie. To właśnie on był inspiracją do tworzenia odzieży warstwowej, towarzyszącej dzieciom od urodzenia, do wieku nastoletniego. Nie krępuje ona ruchów, zapewnia swobodną zabawę, a przy tym nie przepuszcza zimna z zewnątrz.

Z okazji 100-lecia Finlandii firma Reima wprowadziła na rodzimy rynek, jak i na rynki zagraniczne, kolekcję jesienno-zimową, inspirowaną klimatem Laponii i dalekiej północy, gdzie zwykle temperatury nie rozpieszczają mieszkańców. Zaoferowała klientom serię dziecięcej odzieży outdoorowej, opartej na koncepcji warstwowej. Oznacza to, że systemy odzieży Reima z najnowszej oferty dają możliwość idealnego dopasowania ubioru do panujących warunków atmosferycznych. Ubrania te są promowane w ramach akcji Reima Kidventure, której celem jest zachęcenie rodzin na całym świecie do spędzania wolnego czasu wspólnie, na zabawach na świeżym powietrzu.

System ReimaGO®

Wspólnie z firmą Suunto, wiodącym producentem zegarków sportowych, akcesoriów i komputerów nurkowych, marka Reima opracowała koncepcję systemu ReimaGO. Obejmuje on czujniki mierzące aktywność fizyczną dzieci. Aplikacja skorelowana z nimi zachęca do ruchu. Można ją pobrać z Apple App Store dla smartfonów z systemem iOS oraz ze sklepu Google Play dla smartfonów z systemem Android.

Czym wyróżnia się system warstwowy Reima?

Ubiór warstwowy uwzględnia dwie oddzielne warstwy: podstawową i pośrednią. Dostosowują się one do różnych poziomów intensywności wysiłku fizycznego: wysokiego, umiarkowanego i niskiego. Ubrania warstwy podstawowej i pośredniej marka Reima zaprojektowała dla dzieci aktywnych fizycznie w sposób intensywny. Warstwy te zapewniają odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry na zewnątrz, a jednocześnie chronią przed wyziębieniem organizmu. W duchu tej idei wyprodukowano między innymi koszulki i legginsy dla dzieci.
Jeśli jednak poziom ruchu u dziecka nie jest zbyt wysoki, ale temperatury panujące na dworze będą naprawdę niskie, ta warstwa odzieży, która pozostaje w bezpośrednim kontakcie ze skórą, zapewni idealną termoizolację. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu przez firmę Reima produktów wełnianych. Zatrzymują one ciepło wygenerowane przez organizm przy ciele, nawet jeśli jest ono wilgotne. Naturalna wełna, jako warstwa podstawowa ubrań warstwowych dla dzieci, będzie odpowiednim wyborem dla niemowląt i małych dzieci, które nie są tak aktywne fizycznie, jak ich starsze koleżanki i koledzy.

Dżinsy Thermolite

Dla zapewnienia termoizolacji ciała dziecka w czasie największych mrozów, podczas zabawy i aktywności na dworze, nie trzeba zakładać koniecznie grubych legginsów czy dresów. Jeansy – modne i wygodne marki Reima również będą wystarczającą termoizolacją. Mowa tu o dżinsach Thermolite dla dzieci, które zostały uszyte z wykorzystaniem pustych w środku włókien, zapewniających izolację. Puszysta, szczotkowana strona wewnętrzna zapewnia ciepło, a zewnętrzny materiał będzie szybko schnął i dobrze odprowadzał wilgoć.

Buty Reimatec

W jesiennej kolekcji marki Reima prócz warstwowej odzieży systemowej znalazły się wodoodporne, łatwe w czyszczeniu, wygodne i modne buty Reimatec® Wetter i Patter, które izolują skórę stóp w zimne dni. Wewnętrzne botki umieszczone w nich nadają się do prania.