Jeżeli zapytamy większą część ludzi na świecie, czy są zadowoleni ze swojego wyglądu, większość z nich powie że tak, ale chciało by też coś w nim zmienić. Jednym nie podoba się wygląd ich nosa, innym uszu. Jeszcze inni chcieli by poprawić swoją sylwetkę i w związku z tym chcą zmienić wielkość brzucha itp. Zabiegi można wykonywać przecież praktycznie na każdej części naszego ciała i w każdej z nich można by coś zmienić.

Skąd bierze się taka moda na operacje plastyczne, poprawiające nasz wygląd? Na pewno spory wpływ na to mają programy telewizyjne jak i kolorowe czasopisma. To właśnie w nich po pierwsze promuje się jak najbardziej idealny wygląd, a po drugie często możemy w nich zobaczyć jak różne osoby takie zabiegi przechodzą. Na pewno na ilość przeprowadzanych zabiegów upiększających wpływ ma też coraz większa liczba klinik, w których można je przeprowadzać. Znajdują się już one praktycznie w każdym mieście i kuszą wszystkich swoją ofertą. Co więcej, cena za takie zabiegi również staje się coraz bardziej przystępna dla wszystkich, przez co więcej osób może sobie na takowe zabiegi.

Jakie operacje wykonuje się najczęściej? Jak podają różnego rodzaju statystyki, najczęściej operowane i zmieniane są kobiece piersi. I to co ciekawe, część kobiet chce je sobie powiększyć a część zmniejszyć. Obydwie grupy kobiet mają tu swoje racje i dlatego decydują się na zabiegi. Kolejnym organem który często zmienia się podczas operacji plastycznych jest nos. I także w tym przypadku każdy ma swój indywidualny powód dla którego kładzie się na stole zabiegowym. Jedni chcą go powiększyć inni pomniejszyć, a jeszcze inni wyprostować. Najważniejsze, aby po operacji wyglądał on ładnie. Sporo osób decyduje się też na zbiegi związane z usunięciem nadmiaru skóry w okolicach brzucha. Nadmiar ten powstaje u kobiet po ciąży, a u obydwu płci po dużym zrzuceniu wagi. Często nie można też zbędnej skóry pozbyć się inaczej , jak tylko na skutek ingerencji chirurgicznej. Ważne jednak, aby po każdej z tych operacji zadowolenie czuli i pacjenci i lekarze którzy ją przeprowadzali.