Brwi są często pomijanym elementem w naszym codziennym makijażu. Zupełnie niesłusznie. Dobrze podkreślone brwi bowiem nadają charakteru i wyrazistości całej twarzy. Decydując się na makijaż brwi powinniśmy na początku zająć się ich regulacją w celu nadania pożądanego kształtu. Jeżeli nie czujemy się na siłach samodzielnie wyregulować brwi skorzystajmy z pomocy osoby, która zajmuje się tym profesjonalnie. Takie usługi świadczą salony kosmetyczne, a także wizażyści. Kiedy nasze brwi będą już miały pożądany kształt zastanówmy się nad wyborem kosmetyku do ich podkreślenia.

Najprostszym i niewątpliwie dobrym sposobem jest użycie produktów przeznaczonych specjalnie do brwi. Szeroko dostępne są kredki, palety cieni do brwi, dostaniemy także farbki, którymi bardzo precyzyjnie poprawimy kształt naszych brwi a nawet wypełnimy ubytki.

Jeżeli nie mamy produktów specjalnie przeznaczonych do tego celu możemy użyć zwykłych matowych cieni do powiek w kolorze zbliżonym do naszego naturalnego. Brwi możemy malować na kilka sposobów – podkreślając cieniem tylko dolną ich linię, podkreślając tylko górną linię, bądź też malujemy je bardzo wyraziście podkreślając obydwie linie naraz. Pamiętajmy, że wewnętrzna część brwi powinna być nieco jaśniejsza i delikatniej pomalowana niż zewnętrzna. Chociaż tak naprawdę tu jak i w całej sztuce makijażu nie ma sztywnych reguł. Ważne są nasze osobiste uczucia estetyczne. Nie mniej jednak powinniśmy pamiętać o brwiach kiedy decydujemy się na wykonanie makijażu.