Umieść brudne pióra zwilżyć alkoholem i przetrzeć, że przeniknął tkaniny.

Alkohol powinien być pozostawione na miejscu przez kilka minut, aby mieć czas na pracę, tj. reaguje z tuszem. Ścieraj plama miękką szmatką nasączoną wodą lub alkoholem. Można również używać papierowych ręczników.

Jeżeli alkohol nie usuwa plamy, spróbuj krem ​​do golenia.

Jeśli krem ​​do golenia również nie używać lakieru do włosów. Używaj go tylko w ostateczności, ponieważ pomimo faktu, że usunąć farbę z piórem może uszkodzić niektóre tkaniny. Plamy z tuszem na galanterii skórzanej, odzieży i drewno może zwabić sok z cytryny. Należy gąbki nasączone sokiem lub czystą ściereczką i wytrzeć plamę aż zniknie. Plamy długopisy żelowe są trudniejsze do usunięcia alkoholu i nie da rady tego zrobić.

Czasami pomaga usunąć plamę szmatką prosty gumki mazania. Jeśli usunąć plamy pióro z drewnianych powierzchni, należy zachować ostrożność, ponieważ alkohol może pozostawić smugi. Należy pamiętać, że po usunięciu plam wytrzeć to miejsce szmatką nasączoną letnią wodą. Usunąć w ten sposób, resztki alkoholu, który przeniknął do drewna. Poczekaj, aż wyschnie drewna i ponownie wstawić odpowiednie środki drewna, na przykład. Wosk