Bolące zęby to spory kłopot, w szczególności kiedy przebywamy dalej od swojego domu. Wiadomo nie od dziś, że polscy stomatolodzy nie tylko rewelacyjnie zajmują się zębami, lecz również mają niższe opłaty. Spora grupa osób, jakie mieszkało kiedyś w naszym kraju a następnie wyemigrowało chętnie sobie robi urlop w rodzinnym kraju, lecząc przy okazji zepsute zęby. Wielu opłacać się będzie przylecieć nawet ze Stanów, aby tylko się pozbyć problemów z zębami.

Po przystąpieniu Polski w szeregi Europejskiej Unii za chlebem pojechało kilkaset tysięcy ludzi. Początkowo głównie to byli pracownicy do fizycznych robót, lecz po pewnym czasie wyjeżdżać zaczęli również doświadczeni fachowcy. Polskę zaczęli opuszczać informatycy, inżynierowie, lecz również dentyści, pielęgniarki i lekarze. Dużą popularnością w gronie wyjeżdżających cieszą się Irlandia i Anglia, a miejscem, w którym obecnie żyje największa ilość rodaków jest Londyn. I tam właśnie także dentyści i lekarze odnaleźli swój nowy dom, zapewniając polskim emigrantom terapię w polskim gabinecie. Dla osób takich dentysta w Londynie to głównie ogromny komfort i wygoda, ponieważ nie będą musieli przy problemach z zębami jeździć do Polski.

Sporo ludzi często udaje się do stomatologa z Polski, bo zwyczajnie wierzą do jego umiejętności i wiedzy. A stomatolodzy się cieszą, bo za granicą zarobić można sporo więcej niż w polskiej służbie zdrowia. No i rzecz jasna zapoznać się z nowościami w profilaktyce i leczeniu uzębienia.