Praktycznie każdy kto zajmuje się promowaniem serwisów w sieci internetowej ma świadomość, jak istotne będzie porządne pozycjonowanie. A co się z tym wiąże, wybranie firmy, jaka będzie się tym zajmowała, ponieważ wybranie niewłaściwej prawić może trochę kłopotów. W oknie wyszukiwarki starczy wprowadzić słowa pozycjonowanie i przeglądnąć listę wyników. Na pewno po takiej operacji otrzymamy wiele odnośników do pozycjonerskich firm, do nas będzie należało koniec końców przejrzenie ich oferty i wybór najbardziej odpowiedniej.

Podczas wyboru powinno się zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy. Po pierwsze musimy zorientować, jak będą wyglądać rozliczenia z firmą pozycjonerską. Najczęściej spotykanym sposobem są płatności za efekt, czyli za uzyskanie zakładanych miejsc na nasze słowa. Lecz i w takim modelu rozliczeń znajdziemy kilka odmian, część firm chce przykładowo opłaty przygotowawcze lub za pojawienie się w pierwszej dziesiątce wyników. Oprócz tego niektóre firmy stosują opłaty w formie ryczałtu, biorąc ustaloną opłatę miesięczną bez patrzenia na to, jak wysokie miejsca mają nasze frazy. Jeżeli wszystko to sprawdzimy, to następnie będziemy musieli zdecydować, jakiego typu sposób rozliczeń będzie najodpowiedniejszy dla naszego przypadku.

Następną rzeczą jest wysokość opłat, z kolei od tego będzie zależało ile będziemy płacić za nasze zlecenie. W zależności od pozycjonera kwoty mogą być ogromnie różne. No i rzecz jasna nie można zapomnieć o liście referencji. Powinniśmy się dowiedzieć, jakiego typu hasłami znaleziona firma zajmowała się, jak będziemy wiedzieć że to było przykładowo słowo kosmetyki to osobiście ocenimy, jak wysokie miejsca osiągnięto i jakim sposobem.