Zbliżają się jego urodziny, imieniny, a może jakaś inna ważna rocznica? Stoisz w sklepie przed półką z piwami i nie wiesz co wybrać na prezent? Z pewnością wśród tak dużej ilości etykiet trudno odnaleźć się osobie, która nie wie “co w trawie piszczy”, ale ten artykuł da Ci proste wskazówki, dzięki którym z odrobiną chęci wybierzesz idealny prezent!

Wybierz się do sklepu specjalistycznego
Jeśli tylko masz taką możliwość skieruj swoje kroki do sklepu, który ogłasza się jako sklep specjalistyczny. Wybór piw w takim sklepie jest najczęściej dużo większy niż w zwykłym markecie, a ceny nieco niższe. Przede wszystkim jednak obsługa takiego sklepu to zwykle doświadczeni znawcy, którzy z chęcią pomogą rozwiać Twoje wątpliwości i wybrać odpowiednią butelkę. Zaufaj im, a z pewnością osoba obdarowywana będzie zadowolona.

Wybierz piwo z mniejszego browaru
Zapomnij o znanych markach, które widujesz na co dzień i poszukaj czegoś nowego.
Browary koncernowe, które są powszechnie znane zwykle produkują piwa o kiepskiej jakości. Trunki te raczej nie zaskoczą osoby, która ma je otrzymać, a przecież w robieniu prezentu ważny jest element zaskoczenia, prawda? Wybierz browar, którego nazwę widzisz po raz pierwszy. W ten sposób masz wysokie szanse “odsiania” kiepskich produktów.

Nie sugeruj się ładnie wyglądającą etykietą
Wielu klientów popełnia ten błąd i kupuje piwa kierując się wyglądem etykiety, ale to zupełnie tak, jakby oceniać książki po okładce… Przede wszystkim skup się na składzie. Te lepsze piwa, w znakomitej większości, posiadają w pełni podany skład. To dla Ciebie informacja, że producent nie ma przed Tobą nic do ukrycia, co zwykle oznacza, że używa dobrych składników. Wiele browarów, podaje też dodatkowe informacje, takie jak temperatura podania, preferowany rodzaj szkła czy potrawę, z którą warto spożyć dane piwo.
Im więcej szczegółów o piwie podaje producent, tym większa szansa, że to dobry wybór.

Dodaj do tego odpowiednie szkło i stwórz komplet idealny
Kieliszek przypominający ten do wina, kufel z grubą rączką, a może pokal w kształcie tulipana na krótkiej nóżce ? Wśród tylu różnych szkieł, ich kształtów i wielkości trudno wybrać to idealne, zarezerwowane dla danego gatunku. Zwłaszcza jeśli nie ma się dużej wiedzy na tym polu. Na początek skup się więc na tym, żeby wybrać szkło, które zwęża swoją średnice ku górze, co pozwoli na skupienie aromatów i lepszy odbiór trunku. Wybierz szkło o pojemności maksymalnej 330ml. Zwłaszcza jeśli zakupione piwo ma pojemność mniejszą niż 500ml. Nie chcesz przecież żeby źle prezentowało się w dołączonym szkle. Unikaj szkieł barwionych – zakłócają one ocenę barwy piwa.

Przed pójściem do sklepu znajdź choćby garść informacji na temat piwa
Piwa są warzone w wielu różnych gatunkach i odmianach. Interesuje Cię mocno chmielona, aromatyczna [i]IPA[/i] ( india pale ale) o cudownym aromacie cytrusów czy owoców tropikalnych, a może wolisz ciężkiego [i]stout’a[/i] o bukiecie przywodzącym na myśl poranne espresso, czekoladę lub ciemne pieczywo? Być może chcesz żeby osoba obdarowywana została zaskoczona nutami czerwonych owoców i dębowej beczki jak w piwach w stylu [i]flanders red ale[/i], które leżakują w dębowych kadziach niczym wino i mają z nim wiele wspólnych mianowników. Internet to ocean wiedzy, która jest dostępna na wyciągnięcie ręki – kilkunastominutowy [i]research[/i] piwnego świata pozwoli Ci na bardziej świadomy wybór.
Powodzenia!

Więcej na: https://cookandlove.pl/szklanki-do-piwa.html.