Każda osoba, która zmierza zawrzeć związek na całe życie, nie ważne czy w urzędzie stanu cywilnego czy w Kościele, chciałaby aby to wydarzenie było najpiękniejsze w życiu. Młodzi starają się aby wszystko dopracowane w najmniejszych szczegółach. Aby goście dobrze się bawili, aby orkiestra bądź Dj nie zawiódł. Aby jedzenie było pyszne.

To wszystko sprawia iż para młoda ma niezwykle dużo pracy, z jednej strony fajnie jest jak przy takich przygotowaniach do wielkiego dnia pomagają rodzice, lecz z drugiej istniej obawa iż rodzice będę się wtrącać i próbować robić wesele dzieci po swojemu. Z drugiej jednak strony lepiej jak wesele organizują sobie sami młodzi państwo wtedy mają co prawda dużo pracy, ale mają poczucie iż wszystko będzie tak jak sobie zażyczyli.

Naturalnie każda osoba, która wychodzi za mąż chciałaby aby to właśnie jej/ jego ślub był najwspanialszy. Niestety ciężko jest taki ślub zorganizować samemu, zawsze można się inspirować pomysłami na wymarzone wesele, które możemy znaleźć w prasie czy serwisach internetowych albo różnych blogach. Ciekawą propozycją takiego bloga jest katalog domów weselnych modnewesele.com. Naturalnie można szukać inspiracji, ale tak naprawdę tylko od narzeczonych zależy jak ich wymarzony ślub będzie wyglądał. Oczywiście młoda para może skorzystać z usług bardzo modnego obecnie konsultanta ślubnego. Naturalnie jest to swego rodzaju obciążenie budżetu weselnego. Zgłasza jak wesele jest duże. Jeśli narzeczeni decydują się na wesele w jakimś popularnym miejscu to niestety muszą już sale rezerwować z ponad dwu letnim wyprzedzeniem. Niestety tyle się czeka jak się chce mieć bajkowe wesele. Naturalnie kolejna kwestią jest tez cena takiego wymarzonego wesela. Często jest to od 200 zł/ os i to nie jest jakieś super menu. Do tego trzeba sobie jeszcze doliczyć cenę ciast, ciastek i oczywiście torta weselnego. Młodzi muszą podjąć decyzję czy każdemu gościowi podarowują słodki poczęstunek czy raczej coś innego. Kolejną ważną kwestią jest fotograf i albo kamerzysta. Ostatnio panuje trend tylko na reportaże ślubne bez filmu. Taką usługę u dobrego fotografa trzeba zamawiać też z minimum dwuletnim wyprzedzeniem.

Każdy kto planuje ślub lub go miał może się przekonać przed jakimi trudnymi wyborami stoją narzeczeni, którzy chcą aby wszystko wyszło perfekcyjnie. Oczywiście bajkowe wesele wymaga również od narzeczonych dużych nakładów finansowych, co może być argumentem za małym weselem.

Cena

Pierwsza rzecz to cena, a ta niestety dla niektórych par stanowi barierę nie do przejścia. Bo co tu ukrywać, ślub na zamku do najtańszych nie należy, jednak biorąc pod uwagę doniosłość całego wydarzenia, może warto ten jeden raz w życiu pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Tutaj trzeba jednak wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię. Otóż większość tego typu obiektów nie dysponuje rozbudowaną bazą noclegową, zatem trzeba się liczyć z koniecznością zapewnienia gościom noclegu w innej lokalizacji, co pociąga za sobą kolejne wydatki.

Na co zwrócić uwagę

Zamki i pałace należą do bardzo starego budownictwa, zatem często nie dysponują udogodnieniami do jakich przywykliśmy w codziennym życiu. W niektórych wypadkach stan techniczny budynku może budzić pewne zastrzeżenia, szczególnie brak przestronnych, nowoczesnych toalet i klimatyzacji. Z drugiej jednak strony, grube mury doskonale chronią przed upałem, więc gorąco nie powinno nam za bardzo doskwierać. Ponadto większość tego typu obiektów została w ostatnich latach zmodernizowana, zatem obecnie z łatwością znajdziemy miejsce łączące w sobie walory tradycji i nowoczesności.